Walczyłem z prawem i prawo wygrało

Autor: 30 grudnia 2016 15 maja, 2020 Pozostałe artykuły

„Dobry adwokat walczy z prawem, a nie dobry akceptuje je jak jest i jest słaby a tym samym niepomocny…”

Taką właśnie wiadomość otrzymałem ostatnio od Pana Przemysława – jednego z Czytelników niniejszego bloga, gdy odmówiłem mu pomocy w ominięciu obowiązku zdawania MPU w Niemczech.

Przyznam szczerze, że zamurowało mnie… zadałem sobie wówczas pytanie, czy jest to tylko odosobniona opinia, czy też może jest to powszechne oczekiwanie potencjalnych klientów?

Pragnę abyś wiedział, iż w swojej pracy zawodowej jak i w życiu codziennym kieruję się zasadą, że prawa się przestrzega, a nie z nim walczy.

Dla mnie dobry prawnik to taki, który dba o dobro swoich klientów, a przy tym także jest skuteczny – wszystko jednak zgodnie z prawem.

Zatem, gdy już złamałeś prawo i przychodzisz do mnie po pomoc prawną oczekując, że pomogę Ci je dalej łamać – to trafiłeś pod zły adres.

Adwokat diabła - Walczyłem z prawem i prawo wygrało

Nie oznacza to, że nie będę starał się wykorzystywać luk w prawie na Twoją korzyść – z powodzeniem robię to od dawna, o czym wielu Czytelników bloga przekonało się na własnej skórze 🙂

Jeśli wiec oczekujesz profesjonalnej pomocy prawnej, w ramach której należycie zadbam o Twoje interesy i nie narażę Cię na dodatkowe konsekwencje prawne – to serdecznie zapraszam do kontaktu.

P.S.

Wszystkim tym, którzy podzielają zdanie Pana Przemysława dedykuję piosenkę zespołu The Clash „I fought the law” i odsyłam ich do konkurencji 🙂

Podziel się:

Adam Knopik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się ze mną: info@adamknopik.com | +49 (0) 1575 1455059

Napisz komentarz

info@adamknopik.com +49 1575 14 55 059