Strona główna » Usługi

Usługi prawnika dla kierowców w Niemczech

Pomogłem już wielu rodakom w sprawach toczących się na terenie Niemiec. Najczęściej dotyczą one kłopotów z odszkodowaniem oraz odzyskaniem utraconych uprawnień do kierowania pojazdami, grzywien i nakazów karnych. Swoje usługi kieruję zarówno do uczestników, jak i sprawców kolizji/wypadków samochodowych w Niemczech.

Potrzebujesz pomocy? Nie musisz przyjeżdżać do kancelarii - w większości przypadków wszelkie formalności można załatwić mailowo i telefonicznie.
Tak oszczędzasz swój czas i pieniądze.

Dzięki współpracy ze mną:
  • Dokładnie zrozumiesz swoją sytuację prawną w Niemczech.

  • Poprawnie zinterpretujesz niemieckojęzyczne dokumenty dostarczone w Twojej sprawie. A wierz mi, bywa w nich sporo haczyków. Wytłumaczę Ci więc treść dokumentu i wyjaśnię, jakie Twoje obowiązki i prawa z niego wynikają.

  • Dowiesz się, czy masz szansę zmniejszyć dolegliwość zastosowanej kary, np. obniżyć wysokość grzywny, skrócić czas oczekiwania na przywrócenie uprawnień itp.

  • Upewnisz się, jakie dalsze kroki musisz podjąć, jeśli dalej chcesz zająć się swoją sprawą samodzielnie.

Zobacz, w czym mogę Ci pomóc

Pomoc prawnika w Niemczech przyda Ci się, jeśli podczas podróży przez Niemcy miałeś kolizję/wypadek, w którym został uszkodzony Twój samochód lub złamałeś przepisy ruchu drogowego i grożą Ci za to konsekwencje.

Odszkodowanie za wypadek samochodowy / likwidacja szkody w Niemczech

Jeśli wskutek kolizji lub wypadku samochodowego w Niemczech Twój samochód został uszkodzony, to przysługuje Ci stosowne odszkodowanie.

Ubezpieczyciel sprawcy powinien m.in.: zwrócić równowartość kosztów naprawy auta, pokryć koszty pomocy prawnej i biegłego rzeczoznawcy.

Warto dochodzić odszkodowania bezpośrednio od niemieckiego ubezpieczyciela OC sprawcy. Z doświadczenia wiem, że znacznie szybciej udaje się wtedy zakończyć sprawę. Możesz więc skorzystać z mojej bezpośredniej pomocy - tu, w Niemczech. Zapewniam ją na każdym etapie sprawy odszkodowawczej.

Profesjonalne podejście do sprawy, szybka i jasna odpowiedź na konkretne pytania, stały kontakt z klientem, pełna kultura osobista. Serdecznie polecam porady/usługi Pana Adama które są na najwyższym poziomie.
Pan Michał S.

dochodzenie roszczeń odszkodowawczych bezpośrednio od niemieckiego ubezpieczyciela - gdy sprawca był ubezpieczony w Niemczech

dochodzenie roszczeń odszkodowawczych od przedstawiciela ubezpieczyciela sprawcy w Niemczech (Biuro Zielonej Karty) - gdy sprawca był ubezpieczony poza Niemcami

obrona przed roszczeniami odszkodowawczymi

udział w negocjacjach i mediacjach

uzyskiwanie wglądu w akta sprawy

reprezentowanie przed niemieckim ubezpieczycielem

reprezentacja procesowa w Niemczech

Kary pieniężne (grzywna, mandat)

Pomogę Ci z wszelkimi formalnościami, które są konsekwencją nałożonego mandatu lub grzywny w Niemczech.

Jeśli otrzymałeś wysoką grzywnę w Niemczech, możesz spróbować złagodzić dolegliwość tej kary. W wielu przypadkach możliwe jest obniżenie grzywny lub wnioskowanie o rozłożenie płatności na raty.

A jeśli masz wątpliwości co do słuszności nałożonego mandatu lub grzywny, ocenię Twoje szanse na odwołanie się od decyzji/wyroku/nakazu karnego.

W razie potrzeby, wraz z niemiecką kancelarią, będziemy reprezentować Cię w tej sprawie przed niemieckimi organami i sądami.

Pan Adam zna się na rzeczy, po przedstawieniu mu mojej sytuacji szybko przedstawiał cały plan działania. Miałem wypadek w Niemczech, potem było zabrane prawo jazdy oraz zakaz jazdy po Niemczech. Po kilku miesiącach ciszy ze strony niemieckich władz znalazłem Pana Adama. Po odwołaniu się od decyzji prokuratury udało się zejść z grzywną do poziomu zapłaty samych kosztów postępowań. Polecam Pana Adama, bez chwili zawahania, gdyż zna się na tym co robi.

Pan Piotr
- komentarz Klienta pod artykułem o nakazie karnym w Niemczech

Zabrane prawo jazdy / uprawnienia do jazdy w Niemczech

Większość spraw, którymi się zajmuję, to kwestie ukarania kierowcy w postaci zabranego prawa jazdy - a ściślej - odebrania uprawnień do jazdy w Niemczech [Fahrenlaubis] oraz nałożenie kar pieniężnych. To najczęstsze konsekwencje poważnego łamania przepisów ruchu drogowego (np. jazda po alkoholu lub narkotykach, ucieczka z miejsca wypadku, jazda bez uprawnień).

Niezależnie od tego, w jaki sposób zostałeś ukarany i jakie pismo otrzymałeś, doradzę Ci, co musisz zrobić w następnych krokach.

Pomogę m.in. w poniższych kwestiach:

jazda bez uprawnień (pomoc w sprawie karnej)

przywrócenie uprawnień do jazdy w Niemczech (przeprowadzenie przez całe postępowanie wraz ze sporządzeniem wniosku o przywrócenie uprawnień do jazdy w Niemczech)

problemy z polskim prawem jazdy po utracie uprawnień w Niemczech (np. odzyskanie polskiego dokumentu prawa jazdy)

reprezentacja przed niemieckimi organami administracyjnymi (urzędy ds. praw jazdy) oraz sądami administracyjnymi

rozłożenie płatności na raty (grzywny, mandatu, regresu itp.)

obniżenie grzywny (odwołanie od nakazu karnego w celu zmniejszenia stawki dziennej grzywny)

Dziękuję panu Adamowi za odzyskanie prawa do jazdy po Niemczech. Pan Adam jest bardzo dobrym prawnikiem, wszystkie formalności są załatwiane drogą elektroniczną. To oznacza krótki czas oczekiwania na decyzję. JEST PAN SUPER PRAWNIKIEM!

Pan Krzysztof
- komentarz Klienta pod artykułem Jak odzyskać uprawnienia do jazdy w Niemczech

Sprawy karne i wykroczenia drogowe

Za popełnienie przestępstwa związanego z ruchem drogowym, niemieckie prawo karne przewiduje surowe konsekwencje, takie jak kara pozbawienia wolności lub grzywna oraz utrata uprawnień do jazdy (prawa jazdy) w Niemczech. Z kolei za przewinienia mniejszej wagi, w postępowaniu wykroczeniowym, grozi kara pieniężna (mandat) oraz czasowy zakaz jazdy w Niemczech.

We wszystkich tych sytuacjach pomagam swoim Klientom w ramach pracy w niemieckiej kancelarii adwokackiej AIXLAW.  

Najczęściej zgłaszają się oni do mnie w następujących kwestiach:

jazda po narkotykach lubi innych środkach odurzających

ucieczka z miejsca wypadku

jazda bez uprawnień

przemęczenie i zaśnięcie za kierownicą

inne sprawy karne związane z ruchem drogowym (m.in. dotyczące naruszenia przepisów ustawy o środkach odurzających [BtMG] lub ustawy o środkach wybuchowych [SprengG])

Pan Adam to rzetelny i uczciwy prawnik. stracilem prawo jazdy w lipcu, a w sierpniu miałem je już w domu. nie mam słów jakich mógłbym użyć, aby mu podziękować. Dziękuję Panie Adamie za wszystko i kochani jeśli stracicie prawo jazdy w Niemczech tak jak w moim przypadku po alkoholu, śmiało możecie prosić o pomoc Pana Adama. To wielka nauka dla mnie na przyszłość, a Pan Adam sprawił, że nic straconego.

Pan Bartek

Przeczytaj więcej o konsekwencjach jazdy po alkoholu w Niemczech

Jeśli okoliczności sprawy nie pozwolą na uniewinnienie lub na umorzenie postępowania, to - nawet w beznadziejnej sprawie - można dążyć do zminimalizowania grożących Ci konsekwencji prawnych, wnioskując o:

- wydanie nakazu karnego i szybkie zakończenie sprawy bez rozprawy sądowej

- dostosowanie grzywny do Twojej sytuacji osobistej i majątkowej

- możliwie jak najkrótszy okres karencji na przywrócenie uprawnień do jazdy w Niemczech

- zwrot skonfiskowanego dokumentu prawa jazdy

- rozłożenie płatności grzywny lub kary pieniężnej na raty.

Jak wygląda współpraca

Wyślij wiadomość z dokładnym opisem sprawy. W nagłych wypadkach - zadzwoń.
Zaznajomię się z nią i w razie potrzeby dopytam o szczegóły.
W odpowiedzi otrzymasz wycenę usługi.
Po akceptacji przez Ciebie warunków współpracy i dokonaniu opłaty, zajmę się Twoją sprawą.

Dzięki znajomości języka i tutejszych przepisów, sprawnie i szybko przeprowadzę Cię przez zawiłe niemieckie procedury.

Masz pewność, że zyskujesz solidnego i rzetelnego partnera.
Powierzone mi sprawy rozwiązuję w ramach niemieckiej kancelarii adwokackiej AIXLAW Rechtsanwälte, z którą od lat jestem związany zawodowo. Kancelaria ta jest wiodącą firmą prawniczą w regionie, specjalizującą się m.in. w prawie transportowym, prawie ruchu drogowego, dochodzeniu odszkodowań, prawie pracy oraz pomocy prawnej przedsiębiorcom prowadzącym działalność na terenie Niemiec lub zamierzającym rozpocząć prowadzenie takiej działalności.

Najczęstsze pytania

Co jeszcze mogę dla Ciebie zrobić?

Poza kwestiami omówionymi na tym blogu, doradzam firmom transportowym oraz pomagam w prawnych aspektach prowadzenia działalności gospodarczej w Niemczech. Jeśli więc zajmujesz się transportem przez Niemcy, jesteś kierowcą TIR-a lub zastanawiasz się, jak założyć firmę w Niemczech, zajrzyj na pozostałe moje strony.
© Adam Knopik
Realizacja: Wizerunek prawnika