Adam Knopik o mnie 1 scaled - O MNIE

Adam Knopik

POLSKI PRAWNIK W NIEMCZECH

Kim jestem?

Jestem polskim prawnikiem, mieszkającym w Niemczech. Łącząc znajomość niemieckich przepisów, języka i doświadczenie zdobyte w tutejszych kancelariach, pomagam Polakom między innymi w sprawach związanych z wypadkami na terenie Niemiec.

Jak zostałem prawnikiem?

Od dziecka fascynowały mnie książki i filmy o tematyce prawniczej. Chciałem być jak Perry Mason – mój ulubiony prawniczy bohater literacki, adwokat stworzony przez E.S. Gardnera

Stąd wzięło się moje zainteresowanie prawem i chęć rozwiązywania problemów prawnych. Chociaż w rzeczywistości praca prawnika wygląda inaczej niż przedstawia to literatura, to nadal sednem jest pomoc drugiemu człowiekowi. Kocham to co robię. Praca prawnika daje mi satysfakcję i spełnienie. Wciąż czuję entuzjazm i fascynację prawem – a to pozwala mi się dalej rozwijać.

Natomiast staż, a później praca w niemieckich kancelariach, pomogły mi obrać specjalizację własnej kancelarii, o której czytasz na tym blogu. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak pracuję, zajrzyj tutaj.

Prawnik po godzinach

Ponieważ nie samym prawem człowiek żyje, pielęgnuję też swoje nieprawnicze zainteresowania. Uwielbiam biegi długodystansowe (bieganie sprawia mi niesamowitą frajdę!), muzykę heavy metalową, z Iron Maiden na czele, oraz piłkę nożną – jestem kibicem Manchesteru United. Może dzielimy którąś z tych pasji? 🙂