Skip to main content

Piątek, 13-go – i jak tu nie być przesądnym?

Szczerze powiedziawszy to nie zawracam sobie głowy takimi datami i dopiero po fakcie zorientowałem się, że dziś jest piątek trzynastego!

Coś chyba jednak w tej dacie siedzi…

A przecież dzisiejszy zimowy poranek był bardzo ładny i chociaż termometr pokazywał -2 °C (przez co nie obyło się bez porannego skrobania szyb) to było pogonie i słonecznie (i zresztą nadal jest).

Taka temperatura wystarczyła jednak aby delikatnie oblodzić jezdnię!

Stojąc w małym korku w drodze do pracy nagle we wstecznym lusterku samochodu zobaczyłem szybko powiększającą się sylwetkę czarnego Mercedesa…

Na jakikolwiek unik było już za późno i nim zdążyłem cokolwiek pomyśleć usłyszałem głuche BUM i w ten oto sposób znalazłem się między młotem i kowadłem, czyli pomiędzy dwoma samochodami, z których jeden uderzył w tył mojego auta, a ja siłą jego rozpędu uderzyłem w ten stojący przede mną.

I jak tu nie być przesądnym?!

Kierowca czarnego Mercedesa (sprawca kolizji) trochę się zagapił (jak się później tłumaczył – był po 24 godzinnej służbie) i na lekko oblodzonej jezdni po prostu źle ocenił drogę hamowania.

Na miejsce kolizji oczywiście wezwaliśmy policję. Po zaledwie kilku minutach przyjechał do nas motocyklem policjant, który profesjonalnie opanował sytuację i sporządził oficjalną notatkę z całego zdarzenia.

Efekt jego pracy  przedstawia poniższy szkic sytuacyjny (nr 2 to ja) 🙂

Szkic sytuacyjny 300x117 - Piątek, 13-go – i jak tu nie być przesądnym?

Sprawcę kolizji ukarał mandatem, a mnie i drugiego kierowcę pouczył o przysługujących nam prawach i sposobie dochodzenia odszkodowania.

Na szczęście nikomu z nas (kierowców) nic się nie stało, czego niestety nie można powiedzieć o naszych samochodach. Patrząc na mój wysłużony bolid pachnie mi tu szkodą całkowitą, nie obejdzie się więc bez wizyty u rzeczoznawcy

Zresztą na zderzaku mojego samochodu można jeszcze zobaczyć odciśnięte numery rejestracyjne samochodu sprawcy kolizji 🙂

Rejestracja sprawcy 300x170 - Piątek, 13-go – i jak tu nie być przesądnym?

Cóż za ironia losu 🙂 – wygląda na to, że teraz przyjdzie mi wiedzę, która dzielę się z Tobą na niniejszym blogu, wykorzystać we własnej sprawie – dochodząc odszkodowania od niemieckiego ubezpieczyciela.

Na pewno poinformuję Cię o efektach moich działań. Kto wie, może ten piątek 13-go wcale nie był taki pechowy…  🙂

Podziel się:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się ze mną: info@adamknopik.com | +49 (0) 1575 1455059

Napisz komentarz