Skip to main content

Witaj w świecie odszkodowań!

O tym kim jestem i dlaczego powstał ten blog dowiedziałeś się już z zakładek „O blogu” i „O autorze”. Teraz pora byś dowiedział się jak masz postępować by uzyskać odszkodowanie za szkodę, której doznałeś w związku z wypadkowiem samochodowym w Niemczech. Wbrew pozorom nie jest to proces skomplikowany i w zdecydowanej większości przypadków kończy się na etapie przedsądowym. Wymaga jednak dobrego przygotowania, zgromadzenia niezbędnych dokumentów i podjęcia odpowiednich kroków. Jak możesz to skutecznie zrobić? O tym powiem TOBIE w kolejnych wpisach…

Podziel się:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się ze mną: info@adamknopik.com | +49 (0) 1575 1455059

3 komentarze

 • Katarzyna pisze:

  Witam. Dostałam Pana adres str od znajomego. Pozwolę sobię opisać sytuację. Miałam wypadek, dokładnie zostałam potrącona przez samochód na pasie rowerowym. Zostałam przewieziona do szpitala, bo podejrzewali złamaną rękę i nogę, zrobiono mi tam prześwietlenie i okazało się,że to nie złamanie. Do domu wróciłam tego samego dnia. Poobijana i w ogóle. Karmiłam też piersią do tamtego dnia, ponieważ w mojej piersi powstał krwiak i mam 2 atesty od lekarza rodzinnego i od ginekologa. Sprawca przyznał się do winy, przyjechała policja itd. Moją sprawą zajmowała się kancelaria w Niemczech, bo tutaj mieszkam od 2 lat, ale ze względu na tak słabą znajomość języka udałam się do adwokata. Niestety nie jestem z nich za bardzo zadowolona. Adwokatka miała wystąpić o sumę 1500euro i zaznaczyła,że jest to suma do negocjacji. W Piątek dostałam e – mail,że chciałabym mi wpłacić na konto 250 euro. Chciałabym się dowiedzieć od Pana jak mogę sprawdzić czy oni zrobili wszystko w mojej sprawie. Ja posiadam tylko atesty, wypis ze szpitala,rachunki za leki przeciwbólowa. Resztę dokumentacji posiada kancelaria. Co mogę dalej zrobić? Taka kwota 250 euro jest śmieszna, bo sprawca rozwalił mi tel., a co najgorsze straciła mleko dla córki, a chciałam ją karmić na pewno dużo dłużej nić 3 miesiące.

 • Adam Knopik pisze:

  Pani Katarzyno – bardzo dziękuję za ten komentarz.
  Co do zasady – jako mocodawca ma Pani pełne prawo wglądu w akta sprawy, którą dany adwokat / kancelaria (czyli Pani pełnomocnik) prowadzi w Pani imieniu.
  Akta takie powinny zostać Pani udostępnione na Pani żądanie.
  To czy w danej sprawie zrobiono wszystko jest już trudniejsze do oceny i wymaga przejrzenia akt.
  Ze względu na poufność informacji – szczegółowo odpowiem na Pani pytania w mailu.
  Pozdrawiam!
  A.K.

 • Anita pisze:

  Witam Panie Adamie!
  Mąż mój miał wypadek w Niemczech.Policja stwierdzila że miał 1.1 promila alkoholu we krwi jednakże przy ” dmuchaniu ” wychodziło mu 0.0 .W szpitalu 4 h po wypadku wyszedł mu wynik 1.1 jak to możliwe kiedy mój mąż nie pije.Zatrzymali mu prawo jazdy na miesiąc dzisiaj przyszło pismo z policji z prawem jazdy.Moje pytanie co grozi mężowi za coś takiego.I jeszcze sprawa alkoholu on naprawdę nie pije.

Napisz komentarz