Ugoda czy strzał w stopę?

Ta historia wydarzyła się naprawdę.

Pan Piotr – zawodowy kierowca (i Czytelnik mojego bloga) – prowadząc ciężarówkę na terenie Niemiec nieszczęśliwie zahaczył o pojazd porządkowy sprzątający autostradę. Zaszokowany tą nagłą sytuacją i bojąc się zatrzymania na autostradzie odjechał dalej. Niestety pech go nie opuścił i po ujechaniu jeszcze kilkuset metrów naczepa złapała pobocza i doszło do przewrócenia całego składu. Pan Piotr trafił do szpitala, prokuratura postawiła mu zarzut ucieczki z miejsca wypadku, a jego pracodawca obarczył go winą za spowodowanie tego wypadku i zażądał od niego pokrycia wyrządzonej szkody.

Scary Emoji Cartoon. 3d Rendering.

I tu dopiero wszystko się zaczyna, gdyż po tym krótkim trzęsieniu ziemi (rodem z filmów Hitchcocka) napięcie nie przestaje rosnąć.

Pracodawca Pana Piotra zaproponował mu bowiem podpisanie bardzo interesującej ugody w tej sprawie…

Czy Pan Piotr podpisał tę ugodę? Jaki był finał tej historii?

O tym przeczytasz w moim najnowszym wpisie na blogu Transportowy.pl 🙂

Serdecznie zapraszam Cię do jego lektury 🙂

Adam Knopik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Skontaktuj się ze mną:
info@adamknopik.com

Latest posts by Adam Knopik (see all)

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

damian Maj 13, 2017 o 03:54

Witam, czy jak sie zostanie zablokowane prawo jazdy na okreslony czas za ucieczke z miejsca kolizji to zeby moc ponownie poruszac sie po NIemczech to wystaczy odczekac wyznaczony okres blokady czy jak minie ten czas to trzeba jeszcze test MPU zaliczyc?

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Dziękuję, że chcesz skomentować mój artykuł – pamiętaj jednak, że nie udzielam porad prawnych w odpowiedzi na pytania pojawiające się w komentarzach do artykułów. Jeśli chcesz poprosić mnie o pomoc - skontaktuj się ze mną >>

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez AIXLAW Rechtsanwälte Speicher, Betzer PartGmbB Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest AIXLAW Rechtsanwälte Speicher, Betzer PartGmbB z siedzibą w Aachen.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem info@adamknopik.com.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: